На дворі 21 століття написання листів від руки пішло в минуле століття, сьогодні відправити лист не становить великої праці. Головний сенс складання повідомленняце правильно, грамотно викласти свою думку в тексті без всякого пафосу. Щоб адресат відповів вам на якийнебудь запит потрібно ретельно підготуватися до написання тексту. Отже, для початку розглянемо, які види листування існують;

Дипломатичнацей вид листування здійснює сукупність кореспонденції та документації. Така листування може зачіпати важливі питання і проблеми. За допомогою такої переписки можуть укладатися договори або угоди між країнами і державами. До складу можуть входити листи містять прохання або текст, який має інформаційний характер.

Адміністративналистування між органами влади; між керівних органів і виконавців установ чи підприємств.

Ділова листування містить напівофіційний характер і захоплює спілкування між фірмами або іншими не великими установами.

У нашій статті ми зробимо перевагу до третьої групи. Мова в нас піде про правила листування, ми заглибимося і з’ясуємо всі тонкощі спілкування.

Поіншому ділову переписку називають комерційною. Вона несе напівофіційний характер між якимнебудь підприємством або фірмою. Якщо в старі часи відповідь люди чекали тижнями, то зараз отримати результат стало набагато зручніше і швидше.

Види відправки листів:

Поштове відділення.

Різні електронні пошти.

Факсові повідомлення.

Спілкування з допомогою листів видозмінилося, поштою Росії відправляти стало ділові листи не актуально, занадто довго. А ось факс і особисті електронні пошти процвітають.
Які проблеми вирішує ділового листування напрямку?
Листи ділового спілкування поділяються на: комерційні й економічні. З допомогою економічних послань вирішуються проблеми організаційних правових питань, а комерційні керують запитами, офертами та рекламацією. Легко усувають проблеми в сфері продажу послуг, товарів або постачання.

Існують звернення, які потребують термінового відповіді на лист. Також є такі, які не потребують відповідному повідомленні (квитанції).
Ділові листи можуть мати одного конкретного адресата чи навпаки велику кількість адресатів. Поділяються на дві підгрупи: звичайні листи та циркулярні.

Не будемо відходити від цікавої для вас теми. Перерахуємо, як за змістом має виглядати лист, надісланий на адресу адресата з виробництва.

· Тема. Якщо тема буде написана не по справі і без сенсу, одержувач не захоче звертати увагу на ваш лист і швидше за все, просто видалить. В темі треба вказувати суть питання, коротко і зрозумілою мовою. Дорожіть своїм часом і часом одержувача.

· Привітання. На початку привітайте читача вашого листа, не треба відразу вивалювати купою ваше повідомлення. Звернутися можна по імені, по батькові, просто по імені або «Добрий день» чи «Здрастуйте».

· Вступ повідомлення. Коротко і зрозуміло розкажіть про себе. Щоб одержувач трохи розумів, з ким спілкується. Опишіть коротко, про що піде далі розмова.

· Суть. Тіло самого листа. Задайте питання свого звернення в короткій формі у справі. Не ускладнюйте свій лист важкими словами або термінами. Лист має бути грамотним і, водночас, легко читається.

· Висновок. В кінці тексту підвести підсумок вашого листа. Не забувайте попрощатися. Вказати дату, підпис. Залишити свої повні координати для зворотнього зв’язку із вами.

Важливі моменти: не звертаєтеся в листах ділового характеру на «ти», це буде розцінюватися як неповага до людини, який отримає від вас лист. Не передбачено розташування жартів і смайликів, тільки чітко грамотне письмо. Груба помилка в діловому етикетіскорочення слів. Це вам не конспект щоб робити скорочення в словах. Можливі прикріплення файлів, презентацій, якщо це доречно. Зайвий сміття буде псувати зміст листа.

Люди, у яких кожна хвилина на рахунку, не мають часу копатися в купі не правильних листів. Якщо ви бажаєте досягти позитивної відповіді на вашу ділову пропозицію, правильно сформулюйте і відповідально підійдіть до цієї справи. Дотримуйтесь, правила ділової переписки і повірте, ви залишитеся задоволені результатом. Адже етикет і повагу ні хто не відміняв, навіть в письмовій формі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here